Ochrona oczu w czasie pracy: Jak zadbać o nasz wzrok?

Gdy pracujemy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, co może być zagrożeniem dla naszego wzroku. Dlatego na prawie każdym kroku należy zwracać uwagę na nasze bezpieczeństwo.

  • Oczy to bardzo ważny narząd, który bardzo często może być narażony na różne ryzyka. Najczęściej jest to przez odpryski. Ale są także te mniej widoczne jednak nie mniej poważne zagrożenia, tak jak np. promieniowanie czy chemikalia, które mogą być początkiem problemów ze wzrokiem.

Ale można się przed tym uchronić. Jak więc wybrać odpowiednie okulary ochronne, które ochronią nasz wzrok przed większością zagrożeń podczas pracy? To teraz czas na porady!

Okulary ochronne: Podstawa w ochronie oczu:

  • Najpopularniejszym i najszerzej dostępnym sposobem na ochronę oczuokulary ochronne. Często mylone z „okularami do pracy”. To najprostsza droga do zwiększenia bezpieczeństwa wzroku! Zwykłe (takie) okulary bronią nasze oczy przed odpryskami, pękniętymi ostrzami ze szlifierki. Ale takie z wyższej półki, profesjonalne mają jeszcze specjalne filtry chroniące nas przed promieniami UV oraz podczerwienią.

Rodzaje okularów ochronnych:

  • Przyciemniane okulary ochronne: Bo czasami sytuacja wymaga pracy pod jasnym światłem szczególnie wtedy, kiedy robimy coś na dworze. No, no, także te słoneczne soczewki nie tylko bronią naszych gałek ocznych przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także poprawiają widoczność, kiedy słońce pali mocno.
  • Okulary przeciwwstrząsowe: To takie okulary dla tych, co muszą pracować w miejscach, gdzie co chwilę coś się walnie albo spadnie. Mają tam specjalne soczewki, żeby wytrzymać mocniejsze uderzenia i uniknąć uszkodzenia wzroku.
  • Okulary przeciwdymne: Coś dla pracowników, którzy harują w środowiskach gęstego dymu albo kurzu. Wtedy mile widziane są okulary z wentylacją lub specjalnymi powłokami, które nie parują i umożliwiają widzenie dokładnie nawet w trudnych warunkach.

Stosując wyżej wymienione porady możesz zwiększyć bezpieczeństwo swoje jak również uniknąć niebezpiecznych sytuacji wynikających z obchodzenia się ze substancjami chemicznymi czy też odpryskami oraz zachować zdrowie. Jeżeli szukasz wysokiej jakości środków ochrony osobistej, w tym okularów ochronnych oraz odzieży laboratoryjnej, na pewno znajdziesz coś dla siebie w tym sklepie: https://www.bhp.kqs.pl.